Свято української вишиванки в Чернівцях

16 квітня, в п'ятницю, в Чернівцях завершився тиждень української сорочки. Вже третій рік поспіль організаторами заходу є студенти факультету Історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Цього року до акції приєдналися понад 70 організацій та структурних підрозділів міста: заклади освіти, державні службовці, підприємці, політичні партії, громадські організації, ЗМІ, таксисти та інші, які з гордістю та задоволенням вдягнули вишиванку, йдучи на роботу чи просто прогулюючись містом.

Дуже приємно, що своєрідний молодіжний флешмоб, підтримав і міський голова Чернівців Микола Федорук, який вдягнув на роботу українську сорочку, а згодом відвідав факультет Історії, політології та міжнародних відносин, де відбувалися масові студентські гуляння під українську музику, і де можна було наїстися смачними варениками. Бажаючі також могли взяти участь в різноманітних майстер-класах та конкурсах, наприклад на кращу вишиванку. Після завершення святкувань планується випуск альбому, куди увійдуть фотографії всіх учасників акції.
Організатори свята мали на меті нагадати, що всі ми є українцями і повинні пам'ятати нашу історію і традиції. Не слід звертати уваги на маніпуляції та спроби політиків роз'єднати українській народ. Схожі заходи беззаперечно консолідовують націю та дають змогу відчути силу і впевненість предків. Україна є найбільшою країною Європи, і вона зможе достойно вийти з нинішньої кризи та показати свій потенціал: економічний, соціальний і безперечно культурний. 
До акції також приєдналася громадськість Львова, Києва та Севастополя. На разі відомо, що в четвер організатори акції в Чернівцях будуть у Львові, де візьмуть участь у святкуваннях української сорочки на Галичині. Планується, що вже наступного року свято стане загальнонаціональним і хоча б раз на рік, в будь-якому куточку України, можна буде побачити людей у вишиванках.    
 

7 коментарів

Андрій Волошин
Гарна подія, гарні дівчата на фото
Святослав Вишинський
Мені важко зрозуміти, чому символом української державності та, власне, національності, постійно стає вишита сорочка і вареники. Етнічна самобутність, фольклорна культура — це одне, однак чи формуються великі політичні нації, чи консолідується суспільство на такому рівні? Без концептуальної модернізації політичний проект «Україна», як і інші подібні проекти, приречений якщо не на фіаско, то на дійсний маргіналізм, завуальований під «самобутність».
Сергій Бостан
Мова не йде про створення політичної нації, вона формувалась не один десяток років. Але в суспільстві існує багато проблемних принципових питань, які постають перед нами і загрожують втраті національної самобутності. І зараз як ніколи важливо консолідувати націю. А культура, етнічна спільність в історії людства завжди були і залишаються чи не найважливішими аспектами, що ідентифікують об'єднання людей як націю. Концептуальна модернізація має стати проектом розвитку країни, але вона не може бути національною ідеєю, натомість спільне бачення свого минулого та майбутнього можуть зробити україноцентризм — загальнонаціональною ідеологією.
Андрій Волошин
Звісно краще б символо української держави був ноутбук та ядерна зброя.
Але можна констатувати що для багатьох «бути українцем» стало модно. Хтось так і залишився на цих зовнішніх атрибутах, а для багатьох це був тільки початок до глибшого розуміння як України так і патріотизму.
Тому в будь-якому разі це позитивний аспект
Олена Семеняка
Але, на жаль, внутрішньої культурної консолідації нації мало для створення життєздатного політичного суб’єкта на міжнародній арені, й на світове товариство ядерна зброя справила би сильніше враження, ніж вишиванка, а культурна самобутність на фоні економічної залежності справляє гнітюче враження. З цієї точки зору ноутбук і вишиванка є однаково безглуздими (як «символи»). Тобто знову-таки це в кращому разі необхідна, але явно не достатня умова, й про це не варто забувати. Сорі за запізнілий коментар, просто коли згадують націоналізм, то так і хочеться спитати, який саме націоналізм мають на увазі — й наскільки це відповідає викликам часу. Проте, можливо, цю дискусію варто розвинути в іншому блозі, бо дівчата справді гарні і навряд збиралися протиставляти свій костюм атомній зброї ;)
Андрій Волошин
Ноутбук і ядерна зброя, а не ноутбук і вишиванка.
Хоча ноутбук я назвав просто як символ високих технологій. Враховуючи поширеність та доступність ноутбуків зараз — можна було б обрати набагато кращу річ для прикладу.
Так, цю тему краще продовжити в іншому блозі )
Олена Семеняка
Я мала на увазі ноутбук і вишиванка як ексклюзивні альтернативи. Але якщо ноутбук – символ високих технологій, то це міняє справу )
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте