Новий закон про вибори направлений проти Тігіпка та Яценюка

Нарешті Україна дочекалась Закону про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. Останні місяці вся увага українського політикуму та громадськості була прикута саме до нього. Адже вже було відомо, що закон змінять і навряд чи він буде демократичнішим за попередній. Й справді, він відстоює інтереси двох найбільших політичних сил України, які намагаються в такий спосіб гарантувати собі перемогу на виборах. Партія Регіонів, маючи необхідну більшість в парламенті, може спокійно приймати необхідні їй закони й бути убезпечиними від усіляких політичних сюрпризів з боку нових політичних сил. Натомість партія Юлії Тимошенко, імітуючи нестандартно слабке, як для неї, обурення, радіє від того, що їхній провальний рейтинг може бути врятований за рахунок придушення її основних конкурентів: в першу чергу партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна», яка останнім часом, згідно соціологічним опитуванням, майже наздогнала їх, але має лише половину вчасно зареєстрованих первинних організацій, які можуть брати участь у виборах. Також заборона брати участь у виборах партіям, що зареєстровані раніше ніж 365 днів до дня голосування, зачепила Фронт змін Арсенія Яценюка. Однак стрімке падіння його рейтингу, після прийняття нового закону, може зупинитись й навіть дещо вирости, адже зараз він має нагоду проводити активну піар-кампанію й позиціонувати себе жертвою політичних домовленостей владних партій. Не візьмуть участь у виборах й нещодавно створені політичні сили, які знаходяться на межі 3-х відсоткового бар’єру – партія Гриценка, Кириленка, Катеринчука та ін. Новий закон вдарить і по блоках, яким згідно нового законодавства заборонено брати участь у виборах.
     Що стосується буковинських реалій, то слід зазначити, що за депутатські місця у Чернівецькій міській раді, основна боротьба буде точитися між «Батьківщиною» Тимошенко, Партією Регіонів та «Сильною Україною» Тігіпка, які є вчасно зареєстрованими та готовими взяти участь у виборах. Фронт змін Яценюка не зможе взяти участь у виборах в рідному місті свого лідера. Що стосується виборів до обласної ради, то до трійки Партії Регіонів, «Батьківщини» й «Сильної України» в реальній боротьбі за проходження, приєднаються «Фронт Змін» й можливо, одна з правих партій «Свобода» або «Наша Україна», які на разі знаходяться на межі прохідних 3-х відсотків.
     Складна й не прозора ситуація буде й з виборчими комісіями, до складу яких мають право входити лише представники тих політичних партій, які представлені у Верховній Раді. Таким чином політичні сили Сергія Тігіпка та Арсенія Яценюка позбавляються можливості контролювати хід голосування та відстоювати інтереси своєї політичної сили. Варто наголосити на тому, що цей закон містить й норму, яку внесли й до Закону про вибори президента України напередодні 2 туру, яка стосується того, що в день голосування рішення приймаються простою більшістю голосів членів комісії, які є присутніми, тобто питання кворуму вже не на часі. Таким чином рішення можуть прийматися навіть трьома членами комісії, і в законі не сказано, що це повинні бути представники різних партій!
     Туманною також виглядає ситуація навколо оприлюднення меж виборчих округів, по яким будуть балотуватися кандидати в депутати. Згідно чинного закону перші 2 тижні виборчої кампанії теоретично можуть відбуватися всліпу, адже протягом цього часу вони можуть бути невідомими для учасників виборів (але скоріш за все лише для деяких з них).
     Роблячи невеликий висновок вищесказаному, варто наголосити на тому, що умови для участі в місцевих виборах, які відбудуться вже за три місяці, є дуже не простими. І новим молодим політичним силам доведеться докласти значних зусиль, щоб протистояти парламентським партіям і захистити голоси, які будуть віддані їм їхніми виборцями.

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте